НОВИНИ


Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/vstupna-kampaniya-2018/umovi-prijomu-na-navchannya-do-zakladiv-vishoyi-osviti-ukrayini-v-2018-roci
Шановні викладачі, співробітники та студенти факультету!

    Для подальшої ефективної взаємодії, з метою наповнення сайту університету, прохання надсилати новини на електронну адресу katerinakryklia@gmail.com того ж дня, коли відбувся захід. Інформація має містити заголовок, декілька фото та текстовий опис заходу, прикріплений окремим файлом. У такому випадку новина буде опублікована на сайті університету наступного дня.


     Кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 23-24 травня 2018 року запрошує Вас узяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інновації в початковій освіті: проблеми, перспективи, відповіді на виклики сьогодення».

Завантажити інформаційний лист


     28 грудня 2017 року на базі кафедри початкової освіти Бердянського державного педагогічного університету (м. Бердянськ) відбулось засідання міжкафедрального семінару на тему «Реформа початкової освіти у вимірах діяльності регіональних педагогічних закладів вищої освіти».
     У роботі семінару узяли участь декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, доктор педагогічних наук, професор Коваль Л.В., завідувач кафедри початкової освіти, доктор педагогічних наук, професор Крамаренко А.М. (м. Бердянськ), завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, професор Федій О. А. (м. Полтава). Захід відбувся у рамках діяльності навчально-методичної лабораторії «Інноваційних освітніх рішень» кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.


     13 грудня викладачами кафедри психології був проведений профорієнтаційний захід на базі Карлівської гімназії №5 імені Н.В. Герасименка за підтримки відділу освіти Карлівської райдержадміністрації. На заході були присутні учні випускних класів усіх шкіл м.Карлівки (№1, 3,4,5), вчителі та працівники відділу освіти.
     У ході спілкування з майбутніми студентами доц. Тесленко М.М. ознайомила слухачів з особливостями вступної кампанії 2018 року. Та презентувала перелік спеціальностей, які можна здобути в стінах ПНПУ імені В.Г.Короленка.


     28 листопада 2017 року викладачі кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Мірошніченко Т.В. та Власенко Н.О. взяли участь у міському семінарі керівних кадрів дошкільних навчальних закладів «Від екології природи до екології душі» на базі ДНЗ "Росинка" у м. Горішні Плавні. Викладачі кафедри представили цікаві доповіді з проблеми наступності між дошкіллям і початковою ланкою освіти в екологічному вихованні підростаючого покоління. Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри Мірошніченко Тетяна Віталіївна розкрила роль природотерапії в гармонійному розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Кандидат біологічних наук, асистент кафедри Власенко Наталія Олександрівна висвітлила особливості формування екологічної грамотності дітей в інтегрованому освітньому просторі.
     У роботі семінару взяли участь заступник міського голови Угнічева Н.Д., начальник відділу освіти Шошина І.В., завідувач міського методичного кабінету Негода С.І., методист ММК Войтович Б.П., завідувач ДНЗ «Росинка» Оськіна І.Ф., практичний психолог ДНЗ «Росинка» Московченко Т.Т., вихователі ДНЗ та ін.
     22 листопада на психолого-педагогічному факультеті відбувся традиційний конкурс-фестиваль студентської творчості «Театр казок». Студенти другого курсу, які стали учасниками заходу, змагалися в чотирьох категоріях відповідно до свого напряму підготовки: «Краща казка для дітей дошкільного віку», «Краща казка для дітей молодшого шкільного віку», «Краща казка для підлітків і старшокласників» та «Краща мистецька казка».
    У кожній з цих номінацій перемогу здобули студенти груп: ДО(св) - 26, інсценувавши казку «Вовк і семеро козенят»; ПО(ен)-215 із казкою «Простоквашино», ПП-212, представивши аудиторії казку «Шахеризада»; Х(к)-29 та ХМ-29, вразивши глядачів спільною постановкою «Гидкий танцівник».
    Студенти також виборювали призові місця в додаткових номінаціях. Зокрема, перемогу здобули:
- у номінації «Найкращий сценарій» студенти груп СО(лсп)-21 (І місце), ДО(ам)-27 (ІІ місце), ПО(ам)-216 (ІІІ місце),
- у номінації «Найкраща режисура» - студенти груп ПО(ен) -215 (І місце), ОМ-25 (ІІ місце), М(дз)-22 (ІІІ місце),
- «Найкраща акторська майстерність» - студенти груп ДО(св) -26 (І місце), П-211 (ІІ місце), СР(сп)-28 (ІІІ місце),
- «Найкраще музичне оформлення» - студенти груп ПО (ен)-215 (І місце), ПО(ам)-216 (ІІ місце), П-213(ІІІ місце),
- «Найкраще художнє оформлення» - студенти груп П-212 (І місце), ОМ-25 (ІІ місце), ДО(св) -26 (ІІІ місце).
    Відзначили окремих акторів, чиї персонажі привернули увагу глядачів. Найкращі чоловічі ролі виконали Саглаєв Олександр (гран-прі), Пугач Андрій (І місце), Костенко Віталіна (ІІ місце), голос за кадром - групи П-211(ІІІ місце).
    Найкращі жіночі ролі виконали Яковлєва Марина (гран-прі), Ганчо Анастасія (І місце), Кесарева Аліна (ІІ місце), Батрак Анна (ІІІ місце).
    Групи-переможці фестивалю «Театр казок-2017» зможуть презентувати свої постановки в міських школах та дитячих садочках під час різдвяно-новорічних свят.


     18 листопада в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся освітній семінар для випускників «Особливості вступної компанії – 2018». Учасники семінару мали змогу ознайомитися зі змінами, які відбулися в умовах прийому на навчання у виш: перелік конкурсних предметів, реєстрування електронних документів, особливості подачі заяв та багато іншого.
Для майбутніх випускників кафедрою дошкільної освіти психолого-педагогічний факультету була представлена виставка студентських робіт спеціальності «Дошкільна освіта» та проведений «Контактний майстер-клас з майбутньої професії», на якому випускники шкіл мали змогу поспілкуватися з дітьми дошкільного віку та разом з ними долучитися до проведення елементарних дослідів природознавчого змісту.      У ході зустрічі майбутні випускники різних шкіл міста Полтави та районів мали змогу поспілкуватися з викладачами кафедри та отримати відповіді на запитання.
     16 листопада 2017 р. на кафедрі образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету відбувся перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з живопису.
    Програма олімпіади передбачала виконання короткочасного етюду живої натури олійними фарбами на полотні.
    Членами журі були Чорнощоков А.Є., народний художник України, завідувач кафедри образотворчого мистецтва, доцент, член НСХ України (голова журі), Тарасенко О.К., доцент, член НСХ України, Самойленко Ю.О. – доцент, голова Полтавського осередку НСХ України.
    За підсумками олімпіади, її переможцями стали Рудописов Євген (І місце ОМ (дм)-55), Герцунь Іван (ІІ місце, ОМ (дм-55), Макуха Анастасія (ІІІ місце, ОМ(дм)-55).
    Кафедра образотворчого мистецтва вітає своїх вихованців і бажає їм подальших творчих успіхів і перемог!
     16.11.2017 старший викладач кафедри психології, кандидат психологічних наук Шевчук В. В. та асистент кафедри психології , кандидат психологічних наук Мишко Н. М. провели профорієнтаційний захід для учнів Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22. Викладачі презентували старшокласникам інформацію про університет, зокрема про психолого-педагогічний факультет та спеціальність «Психологія», здійснили анкетування майбутніх абітурієнтів та запросили на навчання до Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
     15 листопада 2017 року для студентів психолого-педагогічного факультету кафедра образотворчого мистецтва організувала експозицію килима «Дерево Життя».
     Рослинний килим «Дерево Життя» визнаний провідними експертами Міністерства культури України як унікальний, що уособлює обличчя і етнокод нації, генетичну пам`ять.
     Автор килима Надія Несторівна Бабенко – геніальна решетилівська майстриня, чиє ім`я внесено золотими літерами до надбання української культури поряд із Марією Приймаченко та Катериною Білокур.
     Твір презентував старший викладач кафедри образотворчого мистецтва, заслужений майстер народної творчості України, хранитель традицій решетилівського килимарства Олександр Олексійович Бабенко.
     Молода генерація митців та майбутніх вчителів образотворчого мистецтва надихається неперевершеними образами квіткових та анімалістичних орнаментів знаменитої майстрині.


     15 листопада 2017 року доцентом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ПНПУ імені В.Г. Короленка Березаном О.І. та магістранткою групи СО-79 Тричегруб В.С. проведені профорієнтаційні зустрічі-бесіди зі студентами випускних курсів Комунального ВНЗ «Полтавський базовий медичний коледж» та Медичного коледжу ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».
     Студенти виявили зацікавленість у майбутній перспективі навчання у нашому виші та оцінили умови вступу на навчання за скороченим терміном. Висловлюємо подяку адміністраціям зазначених навчальних закладів за приємне спілкування, небайдужість до подальшої долі їхніх випускників та плідну співпрацю.
     15 листопада 2017 року в рамках роботи навчально-методичної лабораторії “Інноваційних освітніх рішень” викладачі кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання на чолі з завідувачем кафедри, доктором педагогічних наук, професором Федій Ольгою Андріївною, взяли участь в роботі семінару-тренінгу “Реалізація Концепції Нової української школи та пілотування Державного стандарту початкової освіти”, що проходив на базі Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Регіональний тренер - Крилевець Марина Петрівна, методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО.
    Представники шкіл-учасниць (м. Полтава, м. Горішні Плавні, м.Кременчук, смт.Решетилівка) пілотного впровадження під час роботи ділилися досвідом, представляли результати роботи за новими модельними програмами в умовах Нової української школи з подольшим обговоренням актуальних питань щодо організації навчального середовища в пілотних класах.
    Такі тренінги розширюють кордони спілкування, дають впевненість у завтрашньому дні, надихають до творчої праці, мотивують педагогів на подальшу роботу, на саморозвиток, сприяють реалізації нових підходів до навчання дітей у початковій школі.
     14 листопада 2017 року викладачі кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи, доценти Березан В. І., Кононенко Л. В., Котломанітова Г. О. та студенти і магістранти спеціальності «Соціальна робота» (СР(сп)-28, СП-48, СР(сп)-58) взяли участь в засіданні круглого столу, присвяченого вшануванню просвітницької педагогічної діяльності Софії Русової та з метою втілення в життя Указу Президента України Петра Порошенка «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» і Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на базі Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 2 І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки ім. Софії Русової» Полтавської обласної ради.
    Учасників круглого столу зацікавили доповіді заступника голови Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» О. М. Пустовгара та голови міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Т. П. Пустовіта.
    Майбутні соціальні педагоги і соціальні працівники мали нагоду ознайомитися з системою соціально-педагогічної роботи школи-інтернату.
     З нагоди святкування Міжнародного Дня логопеда кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи було проведено логопедичний флешмоб за участю студентів спеціальності «Спеціальна освіта» та «Корекційна педагогіка» (груп СО-11 та ДФ-41). Під час заходу було продемонстровано сформованість правильного та чіткого мовлення, музично-рухові та логоритмічні вміння майбутніх логопедів.

Завантажити інформаційний лист
     9 листопада 2017 року в межах роботи навчально-методичної лабораторії «Інноваційних педагогічних рішень» кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання асистентом Степурою Ю. Г. було проведено дидактичний тренінг «Лялькотерапія у освітньому просторі початкової школи» для студентів спеціальності 013 Початкова освіта.
     В основу дидактичного тренінгу була покладена методика лялькотерапії за Т. Зінкевич-Євстігнєєвою, що передбачала відпрацювання таких етапів: створення ляльки, «оживлення» ляльки та використання ляльки у казкотерапевтичних постановках. Також студенти проводили дидактичні техніки та вправи, спрямовані на підвищення ефективності навчально-виховного процесу в початковій школі за рахунок інтеграції технологій лялькотерапії у освітні галузі «Математика», «Природознавство», «Суспільствознавство», «Технології» тощо.
     Підсумовуючи результати дидактичного тренінгу, завідувач кафедри проф. Федій О.А. звернула увагу на загальне зацікавлення студентів та викладачів обраним форматом роботи та підкреслила очевидну практичну користь і актуальність використання лялькотерапії у роботі вчителя початкової школи в умовах реформування освіти.

     9 листопада 2017 року доцентом кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Н.М. Савельєвою було проведено методичну майстерню «Соціально – правове забезпечення дітей із вадами психофізичного розвитку (дітей-інвалідів)». Захід приурочено до Міжнародного Дня логопеда. Студенти психолого-педагогічного факультету групи ДФ-41 у руслі наукової проблематики кафедри та діяльності науково-практичної консультативно-діагностичної лабораторії презентували власні методичні проекти з вивчення курсу «Соціально-правове забезпечення». У ході обговорення розгорнулася широка дискусія з актуальних питань соціально-правового забезпечення дітей з вадами психофізичного розвитку.
     7.11.2017 у рамках роботи діагностико-консультативної лабораторії кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи було проведено серію логопедичних заходів за темою роботи проблемної групи «Діагностика та корекція порушень писемного мовлення»(керівник кандидат педагогічних наук, старший викладач Олефір О.І.). Студенти IV курсу напряму підготовки 6.010105 «Корекційна освіта» (група ДФ-41) підготували та провели цікаві і пізнавальні заходи «Логопедична вікторина» та «Логопедичний водограй».
     3 листопада 2017 року в межах роботи навчально-методичної лабораторії Інноваційних педагогічних рішень доцентом кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Починок Є.А. проведено подіумну лекцію «Превентивність як критерій ефективності формування здоров’язбережувальних компетенцій молодшого школяра (Нова українська школа)» для студентів спеціальності 013 Початкова освіта. Викладачі кафедри, учителі пілотної школи КЗ ЗНЗ І ступеня – гімназія №39 Кам’янської міської ради (Дніпропетровської області) Рудик О.А. та Мельник Н.В., студенти обговорювали Проект Державного стандарту початкової загальної освіти, аналізували значущість Стандартів освіти трьох поколінь (2005, 2011, 2017 роки) з позицій збереження і зміцнення здоров’я молодших школярів. Основна увага акцентована на критеріях превентивності, універсальності та позитивізму. Особливого значення надано актуальним питанням участі педагогічних працівників у формуванні здорового способу життя молодших школярів на засадах розвитку життєвих навичок.
     Науково-методичний дискурс викладачів кафедри, вчителів та студентів розгорнувся навколо питань превентивного виховання школярів, впровадження компетентнісного підходу в умовах оновлення змісту початкової освіти. Проблематика лекції не залишила нікого байдужими, адже актуальність питання збереження здоров’я молодших школярів є очевидною. Під час заходу учасники обмінювалися думками і враженнями.
     Контингент студентів (заочна форма навчання) було обрано не випадково, адже всі вони – вчителі початкової школи. Учасники дискусії ділилися власним досвідом роботи з профілактики деструктивної поведінки серед школярів. Жвавий інтерес учасників лекції викликав виступ вчительки Рудик Олени Анатоліївни, яка ознайомила всіх присутніх з перевагами практичної реалізації Проекту Стандарту освіти та труднощами, що виникають при впровадженні модельних навчальних програм у 1 класі.
     Підсумовуючи лекцію, професор, завідувач кафедри Федій О.А. звернула увагу на загальне зацікавлення студентів обраним форматом роботи та підкреслила його очевидну практичну користь і актуальність.
     30.11.17 студенти групи СР-18 відвідали школу волонтера у якій пройшов тренінг "Комунікативні навички волонтера". На тренінгу ми працювали в групах, встановлювали систему налагодження контактів, знайомилися різних типів та видів спілкування.
     Студенти I курсу спеціальності «Соціальна робота» поповнили волонтерський корпус при Полтавському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 26 жовтня 2017 р. відбулася їх урочиста посвята у волонтери. Кафедра спеціальної освіти і соціальної роботи заохочує волонтерську активність своїх студентів. Для майбутніх соціальних працівників волонтерство – це і навчання і практика, і доброчинна діяльність.
Пролетів "Зорепад -2017"
     Це було гаряче! Варто подякувати кожному, хто доклав зусиль до створення такого свята!
     Тож з такими результатами ми закінчили 2 конкурсний день:
І місце - група СО-11
ІІ місце - група Х-19
ІІІ місце - група М-12
     У номінаціях здобули перемогу:
"Глядацькі симпатії" - група Х-19
"За артистизм" - група ХМ-19
"Найкраще представлення групи" - група П-112
"Найкраща розповідь про студентське життя" - група СР-18, група ПО-116
"Найкраще представлення професії" - група П-113
"Найкраща режисура" - група М-12
"За музичність" - група ОМ-15
"Найкраща хореографія" - група Х-19
"Найгумористичніший сюжет" - група ХМ-19
"Найкраще художнє оформлення" - група ДО-16
"Оригінальний підхід" - група ПО-115
"Найкращий сценарій" - група П-111
"Найкращий коллаж" - група ДО-17
"Масовість постановки" - група ПО-117
ІІІ місце у номінації "Найактивніша група підтримки" - група ХМ-19
ІІ місце у номінації "Найактивніша група підтримки" - група ДО-16
І місце у номінації "Найактивніша група підтримки" - група Х-19
У номінації "найкраща жіноча роль" - студентка групи СО-11
У номінації " найкраща чоловіча роль" - студент групи М-12 та студент групи Х-19


     20 жовтня 2017 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся І Обласний конкурс юних філологів "Котигорошко" для школярів 3-4 класів Полтавської області, який організувала кафедра філологічних дисциплін і методик їх викладання.
     Понад 90 учасників із різних міст та сіл Полтавщини дивували журі мистецьким читанням української поезії і прози, переповіданням цікавих історій про пригоди мультиплікаційних героїв. Деякі учні навіть декламували власні поезії.
     Конкурс показав багатство й непересічність талантів школярів і вчителів Полтавщини, засвідчив, що в духовній колисці України підростає покоління активних, небайдужих, сміливих, надзвичайно розумних і творчих дітей - достойна зміна нинішньому студентському та викладацькому братству Полтавщини й усієї України.
     Кафедра філологічних дисциплін і методик їх викладання ПНПУ імені В. Г. Короленка вітає переможців, дякує всім школярам та їхнім учителям і батькам за участь у конкурсі й сподівається на подальшу плідну співпрацю й творчу дружбу
#Електронне навчання

    18 жовтня 2017 року кафедрою початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання проведено методичний семінар “Проектування інформаційного освітнього е-середовища початкової школи (досвід упровадження)” присвячений 40-чю психолого-педагогічного факультету, у межах якого викладачі (завідувач кафери проф. Федій О. А., проф. Карапузова Н. Д., доц. Процай Л. П., доц. Гібалова Н.В.) та студенти спеціальності 013 Початкова освіта (спеціалізація Електронне навчання) відвідали ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області.
    Викладачі і студенти ознайомилися з досвідом впровадження новітніх технологій в сучасній освіті, інноваційними методами навчання з використанням електронних освітніх ігрових ресурсів у початковій і середній школі.
    Директор школи Наталія Анатоліївна Тягай та педагогічний колектив презентували свій професійний досвід організації сучасного освітнього естетико-ергономічного середовища та використання інтернет-технологій у навчально-виховному процесі. Майбутні учителі початкової школи мали унікальну можливість побачити у дії інноваційні технології навчання: лего-конструювання, хмарні технології, арт-технології, а також використання шкільного 3D-кінотеатру, 3D-принтеру та документ-камери при викладанні природничо-математичних дисциплін.
    Практично-орієнтованим був огляд реконструйованого до сучасних технічних та ергономічних вимог кабінету інформатики, де студенти ознайомилися із роботою гуртка робототехніки для учнів початкової школи, керівником якого є випускник психолого-педагогічного факультету спеціальності Початкова освіта (спеціалізація Інформатика) – Булан Роман Андрійович.
    Цікавою та захоплюючою була зустріч із Олександром Анатолійовичем Романом – вчителем-методистом інформатики, керівником міського методоб’єднання вчителів інформатики, який разом з учнями-переможцями конкурсу-фестивалю FERREXPO ROBOT FEST 2017, презентував кабінет робототехніки як сучасний інструмент STEM-освіти.
    Популярний серед користувачів Інтернету авторський відеоконтент уроків фізики продемонстрував заслужений учитель України, вчитель-методист – Залізняк Сергій Володимирович.
    Досвідом використання мультимедійної дошки на уроках в початковій школі поділилася Кострикіна Світлана Геннадіївна – заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель початкових класів.     Ефективність роботи з талановитою молоддю через Всеукраїнський молодіжний майстер-фест «Український дивограй» представила Манько Наталія Петрівна – заступник з виховної роботи, вчитель-методист української мови та літератури.
    Під час зустрічі учасниками семінару окреслено напрями подальшої співпраці між кафедрою початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В. Г. Короленка та ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області, пріорітетним з яких є використання виробничої бази школи в процесі підготовки майбутніх учителів початкової школи зі спеціалізацією Електронне навчання.
    Гарним подарунком від адміністрації школи для студентів та викладачів стала цікава пізнавальна екскурсія до Гірничо-збагачувального комбінату м. Горішні плавні.
    12 жовтня 2017 року кафедрою філологічних дисциплін і методик їх викладання було проведено методичну майстерню «Новий державний стандарт початкової загальної освіти в дії». Студенти психолого-педагогічного факультету презентували власні методичні проекти інтегрованих уроків, розроблені з використанням інноваційних педагогічних технологій, та навчально-методичні матеріали до них. У ході обговорення розгорнулася широка дискусія з актуальних питань методики навчання першокласників грамоти.
    До 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору 11 жовтня 2017 року кафедра хореографії провела музично-хореографічний флешмоб «Україна та НАТО» для студентів І-ІІ курсів психолого-педагогічного факультету. У процесі флешмобу студенти висловили підтримку Євроатлантичної інтеграції, соціально-політичним та правовим реформам України


    5 жовтня 2017 року кафедрою спеціальної освіти і соціальної роботи спільно із Полтавським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено освітньо-профорієнтаційний захід «Від волонтерства до професіоналізму» для студентів І курсу спеціальності «Соціальна робота».
    Начальник відділу соціально-культурної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Василенко Людмила Миколаївна ознайомила першокурсників із напрямами та специфікою волонтерської діяльності, запросила студентів приєднатися до волонтерського корпусу міського центру соціальних служб та розпочати підготовку у Школі волонтерів.
     Студенти ППФ, на факультеті відбудеться КВК, де головний приз, це - кубок декана!
Просимо Вас подавати заявки в 201 аудиторію або в приватні повідомлення Віталік Шевченко , Илона Репида.
Чекаємо Вашої активності!


     У межах наукового семінару кафедри психології 22 вересня 2017 року відбулася презентація посібника доктора психологічних наук, професора, головного наукового співробітника відділу психології праці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Валентина Васильовича Рибалки «Методологічні проблеми наукової психології» (виданої в Києві у 2017 році). Автор акцентував увагу на проблемах побудови методології сучасної психологічної науки, у центрі якої стоїть категорія особистості, її діяльності, здібностей, духовності. Посібник викликав інтерес у викладачів кафедри психології і спричинив конструктивну дискусію.


     15.09.2017 на психолого-педагогічному факультеті вже за традицією було проведено квест для студентів-першокурсників "Моя Полтава", вони мали змогу ознайомитись з пам'ятками міста Полтава та здобули море позитивних емоцій, запальний настрій, незабутні вражання, командний дух та отримали за це винагороди і звичайно перемогу, а саме:
     І місце - група ПО-115
    ІІ місце - група Х-19 та ХМ-19
    ІІІ місце - група ПО-117, ОМ-15
    за активність - група СР-18
    за спритність - група ДО-16
    за командність - група СО-11
    за креативність - група М-12
    за позитивність - група П-113
    Успіхів вам в майбутньому, ніколи не втрачайте командний дух!


     31 серпня в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулася прес-конференція «Реформа початкової освіти в контексті професійного розвитку вчителя» за участю ректора ПОІППО Віталія Зелюка; ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Миколи Степаненка; проректора ПОІППО, координатора пілотного проекту експериментального впровадження у Полтавській області нового Державного стандарту початкової середньої освіти Наталії Корягіної; декана психолого-педагогічного факультету ПНПУ Наталії Сулаєвої; доктора педагогічних наук, професора, завідуючої кафедрою початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ Ольги Федій, завідуючої відділом дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО Марини Крилевець; заступника директора з початкової освіти Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст. № 37 Ніни Библів, на якій обговорювалися особливості впровадження нового Державного стандарту початкової середньої освіти в сучасний освітній процес.
    В ході прес-конференції було висвітлено основні парадигми та виклики нової освітньої реформи, проаналізовано специфіку впровадження її в пілотних школах Полтавської області та окреслено подальші перспективи співпраці в триєдиному просторі педагогічнх вишів Полтавської області та шкіл в галузі початкової ланки освіти.Запрошуємо до співпраці в офіційній групі психолого-педагогічного факультету на facebook!! Приєднуйтеся https://www.facebook.com/groups/pedpnpu/ !! Всі пропозиції та новини просимо надсилати на електронну адресу адміністратора групи lgdziuba@ukr.net
Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників за участі В. Гройсмана та Л. Гриневичзавантажити буклет


    12 липня минув перший день роботи приймальної комісії 2017. На спеціальності психолого-педагогічного факультету спостерігався значний ажіотаж серед вступників. Ще перед початком роботи перед аудиторіями приймальної комісії утворилися черги абітурієнтів з батьками, хоча особливістю вступної кампанії 2017 року є те, що абітурієнти, які вступають на базі атестату про повну загальну середню освіту для здобуття освітнього рівня бакалавр на денну та заочну форму навчання, подають до вищого навчального закладу заяви про вступ тільки в електронній формі (реєстрація на сайті ez.osvitavsim.org.ua).
    Секретарі приймальної комісії психолого-педагогічного факультету максимально оперативно співпрацювали зі вступниками для оптимізації процесу подачі документів.
    Вступна кампанія 2017 триває! Закінчення прийому заяв та документів для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання - 26 липня (о 18.00 годині). Закінчення прийому заяв та документів від осіб, які мають право проходити творчий конкурс; які мають право складати вступні випробування; які мають право складати співбесіди - 20 липня (о 18.00 годині)    Сьогодні, 12 липня, розпочато вступну кампанію 2017!!! Чекаємо Вас в нашому освітянському колі психолого-педагогічного факультету!!!
    29 червня 2017 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся урочистий випуск магістрів 2017 року.


    Відео телеканалу «Лтава» про цю подію можна переглянути за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=bQp8vhkR6AE


ТВОРЧИЙ ЗВІТ НАРОДНОГО АНСАМБЛЮ ТАНЦЮ "ВЕСНА"!

    1 червня у Великій актовій залі ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся звітний концерт Народного ансамблю танцю "Весна" психолого-педагогічного факультету. Керівник колективу Пригода Лілія Борисівна разом із учасниками підготували концертну програму "Весна" мого кохання", яка справила яскраве враження на глядачів. Українські танці різних регіонів змінювались танцями народів світу, дівочі хороводи - чоловічими танцями, дуетні постановки - хореографічними композиціями. Веснян прийшли привітати проректор з виховної роботи, кандидат педагогічних наук Павленко Наталія Олександрівна та декан психолого-педагогічного факультету, доктор педагогічних наук Сулаєва Наталія Вікторівна. Головною нагородою для учасників ансамблю були щирі посмішки та гучні аплодисменти! Нових творчих злетів та натхнення бажаємо тобі, "Весна"!
    До дня Науки магістри кафедри психології психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, груп П-63, П-73 підготували відео-презентацію проекту «Особливості професіоналізації практичних психологів» в якому взяли участь випускники кафедри психології.відео-презентація проекту «Особливості професіоналізації практичних психологів»


    31 травня, у дискотечно-виставковій залі Полтавського міського Будинку культури відбувся ректорський бал «Молодь і освітній Олімп» для випускників ПНПУ імені В. Г. Короленка. Традиційно відзначили кращих студентів , які мають високі здобутки в навчанні, науковій діяльності, спорті, громадській роботі та художній самодіяльності. Програмою ректорського балу були передбачені: урочистий полонез за участю випускників, факультетські тури вальсу з викладачами, виступи кращих творчих колективів вишу й окремих виконавців. Серед випускників університету розігрували 10 квитків на концерт гурту «Океан Ельзи» в Полтаві 7 червня. Завершилося дійство традиційною мистецькою акцією «Журавлики миру». .
Студенти кафедри дошкільної освіти стали переможцями у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади за галуззю «Педагогічна освіта» за напрямом «Дошкільна освіта»

    18-19 травня 2017 р. у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади за галуззю «Педагогічна освіта» за напрямом «Дошкільна освіта».
    За результатами виконання конкурсних завдань олімпіади студентка групи ДО-71 Крупицька Ірина Сергіївна є переможцем у номінації «За найкращий науково-дослідницький проект».
    Студентка групи ДВ-47 Левченко Тетяна Юріївна вправно виконала тестові завдання з теорії та історії дошкільної педагогіки, методик дошкільної освіти та аналітико-проектувальне завдання з методик дошкільної освіти та отримала ІІ місце серед студентів кваліфікаційного рівня «Бакалавр».
    Вітаємо переможниців та колектив кафедри дошкільної освіти на чолі з доктором педагогічних наук, професором Оленою Анатоліївною Гнізділовою.
    Бажаємо подальших успіхів та нових перемог!
До Дня науки на психолого-педагогічному факультеті відкрито лабораторію інтерактивного навчання

    18 травня 2017 р. на психолого-педагогічному факультеті ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулося урочисте відкриття аудиторії інтерактивного навчання. На заході були присутні ректор університету, проректори, декани факультетів, голова профспілки, начальник навчального відділу, викладачі.
    Ініціатором створення такої аудиторії, оснащеної за «сучасним словом техніки», була кафедра філологічних дисциплін і методик їх викладання (завідувачка – доц. Степаненко Н.С.). Копітка робота зі створення цієї аудиторії тривала майже два роки. Кафедра філологічних дисциплін і методик їх викладання – це колектив однодумців, який чітко позиціонує себе структурною функціональною одиницею університету, за основу своєї діяльності визначив програму розвитку, запропоновану ректором ПНПУ імені В.Г. Короленка. Зокрема, стратегічною метою розвитку кафедра обрала формування освітнього, наукового, дослідницького, методичного й консалтингового центру в галузі філології та методики викладання філологічних дисциплін. Основу освітньої діяльності викладачі пов’язують із розвоєм та модернізацією освітніх технологій і систем підтримки навчального процесу, вивчення світових освітніх програм тощо.
    Аудиторію обладнано сучасною інтерактивною дошкою. Кафедра філологічних дисциплін і методик їх викладання проводила спільні профорієнтаційні заходи з Центром підвищення кваліфікації державних службовців, під час своєї роботи викладачі познайомилися з можливостями мультимедійної дошки як засобу навчання, перейнялися ідею обладнання такої аудиторії на психолого-педагогічному факультеті. Декан факультету Н.В. Сулаєва підтримала прагнення колег. Реалізація цього проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці благодійників та спонсорів.
    Усім присутнім були продемонстровані деякі можливості інтерактивної лабораторії, професор Карстен Хаммер (Університет UCC, м. Копенгаген, Данія) також мав можливість узяти участь у заході, завдяки встановленому сучасному обладнанню.
    Викладачі кафедри переконані, що заняття з використанням інтерактивної дошки сприятимуть становленню університанта – інтелектуальної, креативної, соціально активної особистості. Таке обладнання допоможе запропонувати концептуальну модель застосування сучасних технологій у навчальному процесі.
Запрошуємо до співпраці в офіційній групі психолого-педагогічного факультету на facebook!! Приєднуйтеся https://www.facebook.com/groups/pedpnpu/ !! Всі пропозиції та новини просимо надсилати на електронну адресу адміністратора групи lgdziuba@ukr.net
Важлива інформація!!!!

    У зв'язку з виходом ЗУ про заборону роботи російський сайтів (також і поштових систем), створено нову, актуальну, пошту психолого - педагогічного факультету. Тож, прошу Вас, надалі надсилати листи на цю адресу ped-fak@ukr.net
    з повагою, психолого-педагогічний факультет
    ПНПУ ім. В.Г.Короленка
    м. Полтава, вул. Остроградського, 2, корпус 3

    12 травня 2017 року відбувся захист дипломних робіт групи ОМ-55 заочного відділу. Вже вкотре яскраві самобутні експозиційні площі аудиторії 415 кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка. Особливо варто відзначити доробок Зозулі Ольги, Зубко Марини, Калатури Наталії, Стеценко Людмили, Чернишової Вікторії, Шкірі Катерини – отримали ставлення ДЕКу та захоплення присутніх на захисті гостей. Вітаємо викладачів кафедри та дипломників з успішним захистом і бажаємо всіляких гараздів на творчій та освітянській ниві!
    Голову спілки НСХУ, доцента кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка Юрія Самойленка в день його іменин висвятили в сан диякона

    6 травня, у Духовно-культурному центрі Паїсія Величковського у Полтаві відкрилася персональна виставка робіт голови спілки НСХУ, доцента кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка о.Юрія Самойленка "Небозвід".
    Близько півсотні художніх творів, серед яких – живописні та графічні роботи, ікони та гобелен представлені в трьох виставкових залах духовно-культурного центру. Свою виставку, яка є для нього своєрідним творчим звітом перед громадою, він свідомо хотів бачити саме в Центрі імені "Родимця полтавського" – преподобного Паїсія Величковського. Захід присвячений 70-річчю митця.
    Виставка триватиме протягом місяця (крім понеділків та вівторків), в Духовно-культурному центрі Паїсія Величковського, що знаходиться в Свято-Успенському кафедральному соборі Полтави.
    ВІДБУВСЯ V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «МИСТЕЦТВО В РЕАЛІЯХ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ»

    27 квітня 2016 року на базі кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся V Всеукраїнський науково-практичний семінар «Мистецтво в реаліях сучасної освіти».
    У семінарі взяли участь викладачі Інституту проблем виховання НАПН України; Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка», Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Рівненського державного гуманітарного університету, Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Полтавської дитячої художньої школи; вчителі-методисти Кременчуцького колегіуму №25; наукові співробітники Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка; вчителі-методисти вищої категорії НВК міста та області Полтава, керівники гуртків образотворчого мистецтва міста Полтави та Дніпра; студенти кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.
    Учасники конференції мали унікальну можливість побачити Майстер-класи з пленерного живопису доцента кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, члена Національної спілки художників України Тарасенка О.К. та завідуючої відділом науково-масової та виставкової роботи Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, члена Національної спілки художників України, випускниці кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Тимошенко А.І.
    По завершенню конференції всі мали змогу переглянути традиційну виставку «Пленер» студентів кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г.Короленка.
Студентка університету отримала відзнаку на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво» (сольний спів)

    Студенти психолого-педагогічного факультету Дарія Солдатова (клас викладача Рубана С. Г.) і Віталій Підопригора (клас викладача Павленко Н. О.) взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Музичне мистецтво» (сольний спів), який відбувся у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені В. Винниченка (м. Кропивницький) з 26 по 28 квітня.
    32 учасники олімпіади з усіх куточків України змагалися у трьох турах. І тур (теоретичний) передбачав усну презентацію та виконання української народної пісні або твору українського композитора «а capella». У ІІ «виконавському» турі студенти презентували вокальний твір розгорнутої форми. В останньому «творчо-імпровізаційному» турі оцінювалося сценічне втілення художнього образу героя класичної опери, оперети, мюзиклу з елементами акторської гри, використанням сценічного костюму та гриму.
    До складу журі олімпіади увійшли видатні українські митці, вокалісти зі світовим ім’ям. Серед них – народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Київської національної музичної академії імені П. Чайковського Лідія Забеляста (голова журі).
    Учасниками олімпіади стали студенти мистецьких факультетів педагогічних вишів України, які опановують спеціалізацію «сольний спів» та здобувають кваліфікацію викладача сольного співу. Полтавці достойно представили свої таланти та творчі доробки. Студентка ІV курсу Дарія Солдатова здобула перемогу в одній з 6 номінацій, отримавши відзнаку за «Сценічно-виконавську майстерність» та спеціальний заохочувальний приз від голови журі.
    За високу виконавську майстерність подякою організаційного комітету олімпіади була нагороджена концертмейстер наших учасників – старший викладач кафедри музики С. І. Глушкова.


    30 березня кафедра хореографії провела практичний майстер-клас на тему "Характерні особливості лемківського народного танцю". Для проведення майстер-класу було запрошено викладача-методиста Львівського коледжу культури та мистецтва Олега Петровича Копильчака. Три години промайнули непомітно. Учасники майстер-класу - викладачи та студенти-хореографи отримали дуже цікавий матеріал та незабутні враження!!!

    29-31 березня кафедра хореографії зустрічала учасників ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції "Художні практики та мистецька освіта в кроскультурному просторі сучасності". Мета конференції - узагальнення та апробування результатів теоретичних пошуків та практичного досвіду фахівців у галузях теорії і історії художньої культури та мистецької освіти; активізація науково-дослідницької діяльності фахівців з хореографії в умовах світових глобалізацій них процесів і інтеграції вітчизняної освіти до світового освітнього простору. Тематичні напрями роботи конференції:
    1. Теоретичні та історичні рефлексії міжкультурних зв'язків в контексті глобалізаційних процесів.
    2. Теорія і практика хореографічного мистецтва в умовах міжкультурних взаємин.
    3. Актуальні проблеми підготовки фахівця мистецьких дисциплін.
    4. Іноваційні технології та практики викладання мистецьких дисциплін.
    5. Мистецька освіта: історія, сучасність і перспектива.

    Народний ансамбль танцю "Весна" кафедри хореографії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка став переможцем ІІ туру Всеукраїнського конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського. Поважне журі на чолі з Героєм України, народним артистом України Мирославом Михайловичем Вантухом гідно оцінили виступ веснян. Авторська робота керівника колективу, старшого викладача кафедри хореографії Лілії Борисівни Пригоди хореографічна композиція "Верба мого кохання" буде представлена у ІІІ турі конкурсу восени 2017 року у місті Києві. Вітаємо керівника і учасників колективу з перемогою! Бажаємо сил, наснаги та нових творчіх злетів!

Маємо ще одну наукову перемогу!

    Топчій Наталія Михайлівна, студентка 3 курсу психолого-педагогічного факультету перемогла у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі наук «Початкова освіта» та отримала диплом ІІ ступеня. Тема наукової роботи – «Елементи музейної педагогіки у навчально-виховному процесі початкової школи» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В. Г. Короленка Юлія Григорівна Павленко).
    ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі наук «Початкова освіта» проходив 23-24 березня 2017 року на факультеті початкової та мистецької освіти у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. На адресу конкурсної галузевої комісії було надіслано 52 роботи з 31 вищого навчального закладу України. Для участі в заключному етапі конкурсу (науково-практичній конференції) запросили 26 студентів із 18 вищих навчальних закладів. 23 березня відбувся захист наукових робіт, де студенти презентували основні положення своїх досліджень. Наталія Топчій виявилася кращою серед кращих.
    Вітаємо з перемогою та бажаємо подальших успіхів і наукових здобутків!
    17 березня 2017 року член Національної хореографічної спілки України, старший викладач кафедри хореографії Пригода Лілія Борисівна взяла участь у Всеукраїнському науково-методичному семінарі "Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України" та майстер-класі "Теорія та методика викладання дисциплін народної хореографії" на базі Дитячої хореографічної школи та Хореографічної студії з підготовки акторських кадрів при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. Лілія Борисівна, разом з іншими учасниками семінару, була присутня на репетиції з оркестром легендарного колективу. Знаннями, які отримала під час семінару та майстер-класу, викладач з радістю буде ділитись зі студентами на заняттях з народно-сценічного танцю.

16 березня 2017 року Рожнятовська Марина провела майстер-клас для студентів кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка

    В стінах великої виставкової зали Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилася персональна вистака акварелей Марини Рожнятовської. Був проведений майстер-клас для студентів кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка.
    Марина Рожнятовська починала навчання в художній школі в Києві, а закінчила на малій батьківщині Іллі Рєпіна – в Чугуєві. Потім навчалася в Харківському художньому училищі. А вищу освіту здобула п’ять років тому: вже у зрілому віці – стала магістром образотворчого мистецтва у ПНПУ імені В.Г. Короленка. З любов’ю і вдячністю художниця пригадує своїх вчителів за фахом: В.В. Чурсіна, В.О. Старікова, О.І. Безрука, Ю. О. Самойленка, Л.В. Бичкову, І.М. Мужикову. Марина Рожнятовська – учасниця багатьох міжнародних і всеукраїнських виставок, конкурсів і пленерів. Зокрема, переможець міжнародного конкурсу «Рицар пензля» (Болгарія, 2014), володар Гранту і абсолютний переможець проекту «Творча реалізація – 2015» Міжнародної Асоціації Професійних Художників Арт-Галереї 7Д. Роботи художниці зберігаються у Національному музеї у Львові імені Андрія Шептицького, Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Сумській банківській академії при Національному банку України, приватних

     Вітаємо переможців ІІ етапу ХІІІ Всеукраїнської (з міжнародною участю) студентської олімпіади зі спеціальності 016 Спеціальна освіта, яка відбулася 23-24 березня 2017 року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка:     Наші магістрантки нагороджені:     Шевцова Анастасія Андріївна (група КО-79) - дипломом ІІІ ступеня;     Білявська Анастасія Олександрівна (група СО-69) - грамотою за високий рівень теоретичної підготовки;     Тричегруб Вікторія Сегріївна (група СО-69) - грамотою за глибоке теоретичне наукове обґрунтування.     Науковий керівник: проф. Пахомова Наталія Георгіївна

     16-17 березня 2017 року кафедрою початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інновації в початковій освіті: проблеми, перспективи, відповіді на виклики сьогодення».
    Співорганізаторами семінару стали Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка.
    Робота семінару була організована на електронному хостингу – http://sites.google.com/view/pnpu15. Обговорення матеріалів семінару відбувалося на форумі за визначеними напрямами роботи: психологічні та соціально-педагогічні чинники розвитку особистості в умовах інноваційного педагогічного середовища; упровадження оновленого змісту початкової ланки освіти; інноваційні методики та інформаційно-комунікаційні технології навчання і виховання молодших школярів; інноваційний потенціал професійної підготовки майбутнього вчителя початкової школи.Завідувач кафедри проф. Федій О.А. презентувала стендову доповідь на тему «Аксіологічні засади естетотерапії у початковій школі», чим залучила учасників семінару до активного дискусійного обговорення значення естетотерапевтичної функції сучасного учителя початкової школи.
     У форматі онлайн обговорення були представлені доповіді викладачів кафедри: доц. Процай Л.П. (Хмарний сервіс Google + як інтерактивний засіб обміну педагогічним досвідом), доц. Гібалова Н.В. (Інфографіка як засіб візуалізації навчального матеріалу), доц. Починок Є.А. (Формування ергономічної грамотності у молодших школярів як психолого-педагогічна проблема), доц. Павленко Ю.Г. (Напрямки музейно-педагогічної діяльності у початковій школі), ст. викл. Богута В.М. (Розвиток креативних якостей дітей молодшого шкільного віку в сучасних умовах загальноосвітньої школи), ст. викл. Мірошніченко Т.В. (Структурні компоненти естетотерапевтичної діяльності вчителя початкової школи), ас. Власенко Н.О. (Проектні технології навчання на уроках природознавства в початковій школі) ас. Борисенко А.О. (До проблеми створення безпечного інтернет-простору для школярів), ас. Вільхова О.Г. (Інноваційний підхід до проведення уроків хореографії у початковій школі).
     Наукова робота зі студентами була представлена цікавим науковим дослідженням магістрантки спеціальності «Початкова освіта» Томчук А. (керівник проф. Карапузова Н.Д.), яка презентувала доповідь за результатами її магістерської роботи «Етапи формування пізнавальної активності молодших школярів у процесі розв’язування задач з краєзнавчим сюжетом».
     У межах проблеми оновлення змісту початкової школи на семінарі було розглянемо електронний контент проекту Edera, скоординовано увагу методистів на детальний огляд його змісту та використання у навчальному процесі вишів.
     Крім того, учасниками семінару обговорювалися основні напрями удосконалення початкової освіти України, впровадження нових форм і технологій науково-освітньої діяльності, демонструвалися інноваційні розробки.
     6 березня 2017 р. майбутні соціальні педагоги, студенти групи СП-38 разом із магістрантами Григоренком І. та Сегедою Я., стали активними учасниками творчої майстерні «Професійна ідентичність: реалії і перспективи», проведеного викладачами кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи у рамках «Тижня психолого-педагогічного факультету».     7 березня на базі Монтессорі-центру реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник» кафедрою проведено семінар-тренінг «Альтернативні засоби комунікації для дітей з аутистичним спектром розладів», що дозволило розширити фахові компетентності студентів спеціальності «Спеціальна освіта».

Завантажити інформаційний лист

 

     7 грудня у Великій актовій залі ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся звітний концерт гурту «Вікторія» за участю студентів та викладачів психолого-педагогічного факультету.
    На телеканалі ІРТ вийшов препортаж про педагогічні краєзнавчі читання до 70-річчя присвоєння імені В.Г. Короленка Полтавському національному педагогічному університету «Грані просвітницько-гуманістичної діяльності Володимира Короленка». Говорили там про багатогранність просвітницько-гуманістичної діяльності нашого земляка, видатного письменника та публіциста. З репортажем можна ознайомитися за посиланням


http://irt.pl.ua/video/7320     30 листопада 2016 року о 12.00 у літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського (ІІ поверх, к. 213) відбулися педагогічні краєзнавчі читання до 70-річчя присвоєння імені В.Г. Короленка Полтавському національному педагогічному університету «Грані просвітницько-гуманістичної діяльності В.Г. Короленка».
     У педагогічних краєзнавчих читаннях виступили з доповідями: викладачі кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання Полтавського національного університету імені В.Г. Короленка – доц. Павленко Ю.Г., ст. викладач. Богута В.М.; працівники Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського Федорова М.А., Перепьолкіна О.П.; наукові співробітники Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка Вітенко Л.В., Головко О.В., а також на читаннях присутні викладачі, студенти, журналісти, бібліотекарі, читачі бібліотеки.
     Цікавим стала презентація відеопроекту «Іменем Короленка», підготовленого викладачами кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання (доц. Павленко Ю.Г., доц. Хоменко Л.Г.) та студентами спеціальності «Початкова освіта» психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка і книжкова виставка відділу краєзнавства ПОУНБ імені І.П. Котляревського «Йому вклоняється у шані Україна».
     Лейтмотив заходу – переосмислення багатогранності просвітницько-гуманістичної діяльності В.Г.Короленка, видатного письменника, публіциста, громадського діяча, благодійника, філософа-гуманіста, демократа, просвітянина і педагога, який 20 останніх років свого життя прожив у Полтаві, де й похований. У програмі педагогічних краєзнавчих читань також знайшли відображення шляхи популяризації ідей та досягнень знаної особистості й увіковічення імені.     На психолого-педагогічному факультеті 24 листопада 2016 р. відбувся традиційний конкурс-фестиваль студентської творчості «Театр казок».
     Студенти другого курсу, що стали учасниками заходу, змагалися в чотирьох категоріях відповідно до свого напряму підготовки: «Краща казка для дітей дошкільного віку», «Краща казка для дітей молодшого шкільного віку», «Краща казка для підлітків і старшокласників» та «Краща мистецька казка». Відповідно в кожній із цих номінацій перемогу здобули студенти груп: ДВ-27, інсценувавши казку «Буратіно»; ПН-216 із казкою «Скарби Блакитної лагуни», ПП-212, представивши аудиторії авторську казку «Подорож Баяна»; М-22, вразивши глядачів постановкою «Вечори на хуторі біля Диканьки».
     Студенти також виборювали призові місця в різноманітних додаткових номінаціях. Зокрема, перемогу здобули:
     - у номінації «Найкращий сценарій» студенти груп ПП-213 (І місце), ПП-211 (ІІ місце), ПН-217 (ІІІ місце),
     - у номінації «Найкраща режисура» – студенти груп ДВ-27 (І місце), ПП-212 (ІІ місце), ПН-215 (ІІІ місце),
     - «Найкраща акторська майстерність» – студенти груп СП-28 (І місце), ДФ-21 (ІІ місце), ПП-212 (ІІІ місце),
     - «Найкраще музичне оформлення» – студенти груп М-22 (І місце), СП-28 (ІІ місце), Х-29 (ІІІ місце),
     - «Найкраще художнє оформлення» – студенти груп ОМ-25 (І місце), ДВ-26 (ІІ місце), ПН-216 (ІІІ місце).
     Було відзначено окремих акторів, чиї персонажі привернули до себе найприхильнішу увагу глядачів. Найкращі чоловічі ролі виконали Шевченко Віталій (гран-прі), Назаренко Марія (І місце), Крат Роман (ІІ місце), Вишник Віталій (ІІІ місце). Найкращі жіночі ролі виконали Журавель Дмитро (гран-прі), Тищенко Наталія (І місце), Оністрат Анна (ІІ місце), Шемчук Вікторія (ІІІ місце).
     Групи-переможці фестивалю «Театр казок-2016» зможуть презентувати свої постановки в міських школах та дитячих садочках під час різдвяно-новорічних свят.


Шановні викладачі!

    Надано тестовий доступ до ресурсів Thomson Reuters для Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка     Платформа Web of Science доступна у локальній мережі університету за посиланням: http://webofscience.com     Ресурс InCites Journal Citation Reports доступний за адресою: https://jcr.incites.thomsonreuters.com
    З повагою, Валентина Орехова     Студентка першого курсу психолого-педагогічного факультету Твердохліб Юлія стала лауреатом І ступеня V Міжнародного телевізійного фестивалю-конкурсу мистецтв «Зоряний олімп». Перемогу Юлія здобула в номінації «Вокальне мистецтво» жанру «Естрадний вокал».
     Гала-концерт конкурсу відбувся 23 жовтня в палаці дозвілля «Листопад». Загалом, номінацій у конкурсі було кілька: вокал, хореографія, розмовний жанр, інструментальна музика, цирк, театри мод та модельні агенції. Відеотрансляцію заходу забезпечував міський телеканал «ІРТ».
     Як винагороду Твердохліб Юлія отримала сертифікат на участь у міжнародному телевізійному фестивалі-конкурсі «Зірковий бриз», що відбудеться в м. Кітен (Болгарія).
     Психолого-педагогічний факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка запрошує Вас узяти участь у роботі ХІІ міжнародної студентської науково-практичної конференції "Формування сучасного освітнього середовища: теорія і практика", яка відбудеться 9-10 березня 2017 року. .

Завантажити інформаційний лист

 

     5 та 6 жовтня на психолого-педагогічному факультеті відбувся конкурс-огляд талантів першокурсників «Зорепад-2016». Упродовж двох конкурсних днів першокурсники демонстрували свої танцювальні, вокальні, музичні, художні та поетичні таланти.
     Під час першого конкурсного дня студенти змагалися в сольних виступах. Основні нагороди розподілилися таким чином. У номінації «Вокал» перемогу отримали: Вишегородська Яна (І місце), Твердохліб Юлія (І місце), Вишневська Анастасія (ІІ місце), Слинько Неля (ІІ місце), Бутенко Катерина (ІІІ місце), Заплава Тетяна (ІІІ місце). У номінації «Вокал під акомпанемент» перемогу здобули: Гладка Влада (І місце), Костенко Віталіна, Бойко Юлія та Гладка Влада (ІІ місце), Лесюк Катерина (ІІІ місце). У номінації «Інструментальна композиція» кращими визнано Дрібну Катерину (І місце), Доценко Марину (ІІ місце). У номінації «Хореографія» кращими стали: Бурко Катерина (Гран-прі), Романюк Микола та Михайленко Катерина (І місце), Паливода Людмила (ІІ місце), Садула Іван та Демиденко Дарина (ІІІ місце). У номінації «Художнє читання» місця розподілилися так: Бігдан Юлія отримала Гран-прі, Прокопенко Анна посіла І місце, Гдадка Влада – ІІ місце, Яковлєва Марина – ІІІ місце. У номінації «Авторська поезія» І місце здобула Смірнова Марія, ІІ місце – Щербань Катерина.


    За підсумками другого конкурсного дня академічні групи здобували перемогу в декількох номінаціях, зокрема «Найкраще представлення професії» (група ДО-17), «Найкраща презентація групи» (група П-111), «Найкраща розповідь про студентське життя» (групи ПО-115, ПО-161), «Артистизм» (групи ДО-16 та ДО-171), «Музичність» (група ПО-116), «Найкращий сценарій» (група М-12), «Найкраща хореографія» (група ДО-17), «Найкраща чоловіча роль» (Рубан Олексій – студент групи М-12), «Найкраща жіноча роль» (Твердохліб Юлія – студентка групи М-12), «Найкраще художнє оформлення виступу» (група ОМ-15), «Найактивніша група підтримки» (група П-111), «Оригінальний підхід» (група П-113), «Масовість постановки» (група ХМ-19), «Найкращий колаж» (група СР-18), «Найкраща режисура» (група СО-11), «Найгумористичніший сюжет» (група П-112). Основними переможцями другого конкурсного дня стали групи П-111 (І місце); ПО-115 та ПО-161 (ІІ місце), ДО-16 (ІІІ місце).


     17 вересня студенти першого курсу психолого-педагогічного факультету стали учасниками пізнавально-розважального заходу – квесту «Моя Полтава». Згідно концепції заходу першокурсники за заздалегідь спланованим сценарієм виконували певні завдання, що мали на меті знайомство із пам’ятками міста.     За підсумками квесту студенти отримали винагороди. Перемоги здобули студенти груп: П-112 у номінації «За креативність», ОМ-15 – «За командність», ПО-116 – «За позитивність», ДО-16 – «За наполегливість», СР-18 – «За інтелектуальність», Х-19 – «За оригінальність».
    А абсолютними переможцями стали студенти групи П-113, посівши 3 місце, СО-11 – 2 місце, П-111 – 1 місце.
     14 вересня на психолого-педагогічному факультеті за ініціативи студентської ради було проведено вельми сучасний та позитивний захід - “День селфі”. На кожній із перерв між заняттями студенти і викладачі активно задіювали власні технічні засоби та фантазію, роблячи яскраві фото за допомогою камер смартфонів, фотоапаратів та веб-камер. Учасники заходу мали змогу спробувати себе в різних образах на різних фотолокаціях. Невимушену атмосферу на перервах підтримував музичний супровід.     Кафедра психології 23-24 верезня 2016 року запрошує Вас прийняти участь у XV Всеукраїнській науково-практичній конференції «Міфи: те, що підтримує, і те, що стримує» .

Завантажити інформаційний лист

      16.06.2016 року на психолого-педагогічному факультеті відбувся захист дипломних робіт студентів спеціальності 7.0202051 Образотворче мистецтво. В експозиції представлені сюжетні композиції, пейзажі та книжкова ілюстрація.     Викладачі кафедри образотворчого мистецтва Чорнощоков А.Є., Бабенко В.С., Мохірєва Ю.А., Мужикова І.М. та студенти Іванова К., Степенко Я., (ОМ-15) Рудописов Є., Фісун Т.,(ОМ-35), Сотнікова М.( ОМ-45) психолого-педагогічного факультету взяли участь у художньому оформленні Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Стіни кімнат для відпочинку оздобили полтавським розпсом (художнє рішення доц. Мохірєва Ю.А.). Кімнати вихованців прикрашають батикові композиції (керівник ст.викл. Кушніренко О.М.).     19 травня студенти психолого-педагогічного факультету взяли участь у тренінгу з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї, з яким завітала до Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Полтавська обласна благодійна організація «Реабілітаційний центр «Вихід Є!».


     Тренінги проходять в рамках програми «Здоров’я жінок Україна», яка реалізується в Україні при підтримці Агенства США з Міжнародного Розвитку. Тренінги проводить магістр соціальної роботи, тренер проекту Шамота Наталія.


     Проект ставить за мету сприяти покращенню здоров’я жінок, чоловіків шляхом впровадження в Україні сучасних практик зі збереження репродуктивного здоров’я і планування сім’ї. Проект спрямований на зниження рівня безпліддя і захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом.

     В третій четвер травня студенти психолого-педагогічного факультету традиційно долучаються святкування Всесвітнього дня вишиванки. Цього року вони взяли участь в університетському флешмобі та стали частиною живою Тризуба — символу єдності. Ініціативу молоді також підтримали й викладачі, які стали учасниками флешмобу.


     Цього ж дня кожен студент психолого-педагогічного, який підтримав дрес-код та прийшов до університету в національному вбранні став частиною фотоісторії факультету.    

Фестиваль психолого-педагогічного факультету.
     16 травня 2016 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка розпочався фестиваль факультетів. Цього дня учнів полтавських шкіл, їхніх батьків та вчителів вітала дружна родина психолого-педагогічного факультету.

     На подвір’ї перед навчальним своїм корпусом майбутніх абітурієнтів зустрічала із вітальним словом декан проф. Сулаєва Н.В.та викладачі факультету. Окрім того, було презентовано: виставку творчих робіт викладачів та студентів кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету;

     - хореографічну композицію “Привітальна” народного ансамблю танцю «Весна» (кервник – старший викладач кафедри хореографії Лілія Пригода);
     – вокальну композицію “Україна моя” у виконанні музичного центру «Вікторія» психолого-педагогічного факультету (керівник – викладач кафедри музики Сергій Вовченко). Із творчими, оригінальними проектами студентського самоврядування знайомила заступник голови студентського самоврядування психолого-педагогічного факультету Мовчан Ольга. А відповіді на актуальні запитання майбутні абітурієнти психолого-педагогічного факультету отримували в аудиторії 311 від декана факультету та завідувачів кафедр.


     Там були проведені презентації-консультації зі спеціальностей “Психологія”, “Соціальна робота”, “Спеціальна освіта”, “Дошкільна освіта”, “Початкова освіта”, “Середня освіта (музичне мистецтво)”, “Середня освіта (образотворче мистецтво”), “Середня освіта (Хореографія)”, “Хореографія”. Окрім того, проходили ознайомчі екскурсії кімнатами-музеями, лабораторіями факультету, відбувся воркшоп “Життя на психолого-педагогічному факультеті”.

     Студенти психолого-педагогічного факультету переглянули фільм «Чорнобиль. Загублений світ».
    25 квітня до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи у великій актовій залі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбувся інформаційно-просвітницький захід, у рамках якого студенти університету переглянули фільм «Чорнобиль. Загублений світ». Організатором заходу стала кандидат на посаду голови студентської ради психолого-педагогічного факультету та нині діючий її заступник Валерія Вовк. Це фільм знятий групою документалістів, які присвятили не один рік вивченню теми аварії на ЧАЕС. У його основу лягли матеріали офіційних і незалежних розслідувань, експертні висновки спеціальної держкомісії, секретні рішення Політбюро ЦК КПРС і свідчення людей, які перебували на блочному щиті управління № 4 вночі 26 квітня 1986 року. У картину увійшли унікальні архівні кадри, яких ще ніхто не бачив, ексклюзивні спогади ліквідаторів трагедії, а також повна відео-реконструкція найстрашнішої трагедії останніх десятиліть.
    Також усі учасники заходу отримали інформаційні буклети про найстрашнішу подію людства.     23 квітня 2016 року студенти групи ОМ-25 Холодна Юлія та Павлик Ольга під керівництвом викладача кафедри образотворчого мистецтва О.О. Перепелиці прийняли участь у «Всеукраїнському фестивалі писанок». Фестиваль, ініційований Folk Ukraine, відкрився у Києві на Софійській та Михайлівській площі, а також Володимирському проїзді. 374 писанок були виставлені на Софійській площі. Після презентації 374-х писанок у Києві, вони будуть подорожувати з організаторами за межами України з метою популяризації нашої країни..     На базі кафедри соціальної і корекційної педагогіки 22 квітня 2016р. відбувся регіональний науково-практичний семінар «Становлення особистості дитини в умовах сучасного розвитку суспільства: соціально-педагогічний, корекційний і медичний аспекти». .

Завантажити інформаційний лист


     21 квітня 2016 року на кафедрі образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка відбувся захист дипломних робіт групи ОМ-55 заочного відділу. Експозицію можна переглянути у аудиторію 415, ІІІ корпусу..     21 квітня 2016 року у Конференц-залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся ІV Всеукраїнський науково-практичний семінар «Мистецтво в реаліях сучасної освіти», який провела кафедра образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка. Працювали такі секції: «Теоретико-методологічні засади вивчення народних художніх промислів України як соціального, культурологічного та педагогічного феномену»; «Історичний аспект становлення та розвитку народних художніх промислів України»; «Творчість художників та майстрів народних художніх промислів України»; «Народні художні промисли України в сучасному освітньому просторі». Майстер-клас з килимарства провів старший викладач кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г.Короленка, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Національної спілки художників України Бабенко Олександр Олексійович..     13.04.-14.04.2016 року студенти психолого-педагогічного факультету груп ДФ-41 Білявська Анастасія, Гузь Яна та КО-69 Шевцова Анастасія взяли участь у ІІ Турі ХІІ всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 13.00.03 "Корекційна освіта" (з міжнародною участю), що проходила на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Наші студенти здобули перемогу, отримавши нагородження дипломом ІІІ ступеня (Шевцова Анастасія, науковий керівник – проф. Пахомова Н.Г.) та грамоти за виконання та представлення наукових робіт (Білявська Анастасія, Гузь Яна, науковий керівник – ст.викл. Олефір О.І). .     14 квітня 2016 року студенти групи ОМ-25 під керівництвом викладачів кафедри образотворчого мистецтва О.М. Кушніренко та О.О. Перепелицею для дітей викладачів психолого-педагогічного факультету провели майстер-клас з писанкарства. Кожен з дітей при допомозі студентів мав змогу створити власну писанку і подарувати її батькам..    

На психолого-педагогічному «ожили» книги
    Уже вдруге на психолого-педагогічному факультеті відбувся соціальний проект «Жива бібліотека», організований науковим сектором студентського самоврядування.
    Провідною ідеєю заходу є твердження про те, що кожна людина – це унікальна «книга». Саме тому у стіни нашого вишу завітали спеціально запрошені гості – носії культури різних національностей. Це студенти Полтавського університету економіки і торгівлі іноземного відділення. У кожного – своя історія, якою можна поділитися з іншими. Відтак студенти обох вузів у процесі тісного та змістовного спілкування дізнавалися про цікаві національні традиції та звичаї одне одного, порушили важливі культурні проблеми.
     23-24 березня 2016 року на базі кафедри природничих і математичних дисциплін психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Упровадження ІКТ в освітній процес навчальних закладів”.


     Метою проведення конференції стало узагальнення результатів науково-дослідницької діяльності з актуальної проблеми упровадження ІКТ в освітній процес навчальних закладів. У роботі конференції взяли участь 178 учасників, серед яких професори, доктори наук, доценти, кандидати наук, директори, заступники директорів, старші викладачі, наукові співробітники, асистенти, завідувачі лабораторій, лаборанти, методисти, вчителі, координатори інформаційно-ресурсних центрів, бібліотекарі, аспіранти, магістранти, студенти.


     Співорганізаторами конференції виступили Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Національна академія педагогічних наук України, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка, Комунальний заклад “Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Полтавської міської ради Полтавської області”, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського.


     Конференція проходила за такими тематичними напрямами: «Теоретичні основи упровадження ІКТ в освітнє середовище», «Досвід упровадження ІКТ у навчально-виховний процес освітніх закладів», «Ергономічний підхід до організації навчально-виховного процесу з використанням ІКТ», «Підготовка вчителя початкової школи до ознайомлення молодших школярів з ІКТ».


     16 березня 2016 року, в рамках тижня психолого-педагогічного факультету, відбувся традиційний обласний конкурс виконавської майстерності “AD LIBITUM” студентів музичних спеціальностей, присвячений 160-річчю від дня народження українського педагога й композитора Данила Яковича Крижанівського.

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ

Базова освіта – музична школа

Музичний інструмент
Смірнова Вікторія, І курс (ф-но). Клас асистента Б. Є. Матвійчука
Фортепіанний дует
Крамар Тетяна, Бакулей Вікторія, ІІ курс. Клас старшого викладача С. І. Глушкової
Базова освіта – музичне училище

Музичний інструмент
І місце: Голега Тетяна, ІІІ курс. (ф-но). Клас старшого викладача С. І. Глушкової.
Вокал
Прокопченко Наталія, І курс. Клас старшого викладача Н. М. Ремезової     Професорсько-викладацький склад кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка запрошує Вас взяти участь в обласному конкурсі «Музичний вернісаж – 2016», який відбудеться 2 квітня 2016 року.

Завантажити положення про конкурс

Завантажити інформаційний лист

 

     11 березня на психолого-педагогічному відбулися збори студентсько-викладацького складу факультету та урочиста церемонія нагородження кращих студентів. Почесними грамотами були нагороджені 117 студентів за особливі успіхи в навчанні, активну участь у науковій роботі, за перемоги в олімпіадах та конкурсах наукових робіт, за сумлінне виконання обов’язків старост, за творчі здобутки та активну концертну діяльність, за художню діяльність, за спортивні досягнення, а також за вагомий внесок у розвиток студентського самоврядування факультету.


     По завершенню церемонії нагородження студентів привітали учасники театру естрадних мініатюр «Фреш». Весело й невимушено вони презентували яскраві різнопланові сценки із насиченого та іноді несподіваного життя студентства, подарувавши всім присутнім у глядацькій залі по-весняному життєдайний настрій     У рамках тижня психолого-педагогічного факультету кафедрою соціальної і корекціної педагогіки був проведений культурно-просвітницький захід на базі Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара — зустріч з молодим талановитим полтавським поетом Віктором Сердюком.
     В рамках роботи секції “Музична освіта і виховання: традиції та інновації” ХІ міжнародної студентської науково-практичної конференції “Формування сучасного освітнього середовища: теорія і практика” викладачами кафедри музики Олексієм Івановичем Чухраєм, Сергієм Григоровичем Рубаном, концертмейстером Світланою Анатоліївною Сліпко підготовлено концертну програму “Про любов наспіватись не можна”, яку було представлено 10.03.2016 року о 13.10. в МАЗ ПНПУ імені В. Г. Короленка. Викладачі та студенти отримали незабутні враження від проникливого, щирого та емоційного виконання авторських пісень О.І. Чухрая Сергієм Рубаном та натхненної, доброзичливої, щирої атмосфери, створеної ними.     10-11 березня 2016 року на базі психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулася ХІ міжнародна студентська науково-практична конференція «Формування сучасного освітнього середовища: теорія і практика».
     Загальна кількість учасників: 241 особа; з США – 1; Словенія – 1; Польща – 1; Данія – 1; інших міст України – 4 особи.     Учасниками конференції були студенти та магістранти, зокрема, студентів – 176, магістрантів – 65.
     Перелік навчальних закладів, які взяли участь у конференції:
- Університет Матея Бела (Словенія)
- Католицький Люблінський університет Іонна Павла ІІ (Польща)
- Університет м. Копенгагена, Педагогічний коледж імені Н. Зейл (Данія)
- Princeton University, New Jersey, USA
- Кіровоградський державний педагогічний університет імені В. Винниченка
- Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
- Київський національний лінгвістичний університет
- Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки.
    Мета конференції: узагальнити та апробувати результати науково-дослідницької діяльності студентів і магістрантів з актуальних проблем сучасної освіти, активізувати науково-дослідницьку діяльність майбутніх фахівців в умовах модернізації системи освіти, інтеграції вітчизняної освіти до європейського та світового освітніх просторів.
    Тематичні напрями роботи конференції:
1. Інноваційний потенціал дошкільної і початкової освіти в умовах інформаційного суспільства.
2. Сучасні технології мовленнєвого розвитку особистості.
3. Теорія і практика навчання образотворчого мистецтва у загальноосвітніх та позашкільних закладах.
4. Актуальні проблеми соціальної педагогіки та корекційної освіти в умовах сталого розвитку суспільства.
5. Актуальні проблеми психологічної науки у вимірах освітнього простору.
6. Музична освіта й виховання: традиції та інновації.

     На початку Тижня психолого-педагогічного факультету кафедрою образотворчого мистецтва було організовано майстер-клас «Вибійка», п роведений викладачем кафедри О.О. Перепелицею за активної допомоги своїх студентів. Під час заходу було розкрито мистецтвознавчі та технологічні аспекти декорування полотна за допомогою друку різноманітних візерунків і орнаментів спеціальними дерев’яними кліше.
    Завітали на майстер-клас студенти різних напрямів підготовки – вони змогли активно долучитися до процесу створення оригінальних сюжетних композицій на тканині.      У перший день Тижня психолого-педагогічного факультету його активне студентство підготувало ліричний творчий вечір – відбувся квартирник «Жінка-це запрошення в щастя».
    Через тендітну форму вірша та пісні юнаки захоплювалися найчистішою красою світу – жінкою, її величністю, добротою, ніжністю. Своїми виступами зачаровували та надихали Максим Михайлик, Євгеній Калашник (студенти історичного факультету), Андрій Гилюн та Руслан Олійник (студенти психолого-педагогічного факультету). Так, цього вечора прозвучали музичні композиції «Я не знаю», «Вона», були продекламовані вірші І. Франка «Чого являєшся мені», Р. Білоуса «Люби мене, кохана», Г. Гордосевич «Історія жінки», а також були представлені авторські вірші.
    Однією із провідних ліній вечора стала тема «Шевченковими стежками». Студенти розкривали прекрасний своєю моральною силою i чистотою образ жiнки-матерi, сестри, дiвчини, коханої.
    Творчий вечір пройшов у позитивній, невимушеній та теплій атмосфері.       9 березня яскраво та емоційно стартував традиційний Тиждень психолого-педагогічного факультету. Із самого ранку і протягом дня всіх «мешканців», а також гостей факультету зустрічали виставка живописних композиції та весела музика.
     Виставку «Творчі натхнення» підготували викладачі і студенти кафедри образотворчого мистецтва, представивши композиції із весняними квітковими натюрмортами, що дарували студентам і викладачам піднесений настрій, нові естетичні враження.
     А кафедрою музики було спеціально підготовано святкове музичне оформлення «Musictime», що звучало в холі корпусу на кожній перерві.
Цьогоріч у рамках Тижня психолого-педагогічного факультету деканат, кафедри факультету, виховний відділ та студентство підготували багато цікавих та різноаспектних заходів. Запрошуємо відвідати їх!  


 

     Кафедра природничих і математичних дисциплін Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 23-24 березня 2016 року запрошує Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Упровадження ІКТ в освітній процес навчальних закладів».

Завантажити інформаційний лист

 

     8 лютого 2016 року відбулося закриття звітного пленеру студентів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та студентів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка «Короленківська осінь». Який проходив на дачі В.Г. Короленка у селі Куйбишиве, Шишацького району. Дача була відновленна 26 липня 2003 року, коли святкували 150-річчя письменника, за допомогою Семена Антонеця, Героя України, керівника господарства «Агроекологія». Пленер відбувся під керівництвом доцента кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В.Г. Короленка Тарасенко О.К.    Уже вшосте на психолого-педагогічному факультеті відбулося традиційне святкування Дня Святого Валентина – перед закоханими парами відчинив свої двері «Студентський РАГС». Така акція була організована зусиллями студентської ради факультету.
    Охочі пари мали нагоду зареєструвати студентський шлюб та випробувати взаємні почуття на міцність. Не зважаючи на те, що свідоцтва про одруження, обручки, фата, весільний букет були не справжніми, почуття та яскраві емоції закоханих, які вирували того дня, були щирими та відвертими. У результаті акції «одруженими» стали 13 веселих та активних пар.       В жовтні-листопаді магістранти (гр. ПП-63) проходили практику в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні імені О. Ф. Мальцева.
     Протягом практики магістранти повністю вивчили структуру лікарні, основні напрямки діяльності, категорії пацієнтів, їх особливості та проблеми. У період проходження практики студенти поринули в атмосферу виконання щоденних поточних справ психолога в психіатричній лікарні. Завдяки цій практиці вони отримали досвід спілкування з психологами та медичними працівниками, зрозуміли принципи їх роботи, головний з яких - співпраця, взаємодія в команді, обмін досвідом і знаннями.
     По закінченню практики студенти зробили для себе дуже важливий висновок: в професії психолога не можна застосовувати тільки суху теорію і сподіватися при цьому на позитивний результат. Лише творчо, навіть швидше нестандартно підходячи до своєї діяльності, можна розраховувати на «щасливий фінал».      Закінчилася виробнича психологічна практика студентів 5 курсу спеціальності «Психологія» (денне відділення) у психологічній службі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Окремі студенти проходили цю практику за місцем проживання, інші – на базі територіальних центрів соціального обслуговування Ленінського району (м. Полтава) та Полтавського району. Практиканти мали можливість ознайомитися з досвідом, технологічними аспектами роботи психологічної служби територіальних центрів соціального обслуговування. Вони досліджували особливості соціальної адаптації та спілкування осіб похилого віку. Також окремі студенти мали можливість дізнатися про специфіку роботи психолога у геріатричному пансіонаті (с. Розсошенці).     7 грудня 2015 року на психолого-педагогічному факультеті відбулася презентація підручника «Основи антропогенезу», авторами якого є викладачі кафедри природничих і математичних дисциплін – к. біол. н., доц. В.М. Помогайбо, к. мед. н., доц. А.В. Петрушов, к. біол. н., ас. Н.О. Власенко.
     Підручник «Основи антропогенезу» щойно вийшов із друку у київському виданні «Академвидав», яке спеціалізується на підручниках для вищих навчальних закладів. Саме цим підручником започатковано новий видавничий проект «Новітні навчальні видання для студентів».
     Матеріал підручника розкриває розвиток уявлень про походження та еволюцію людини, специфіку методів антропологічних досліджень, обґрунтовує генетичні аспекти антропогенезу, а також розгортання, механізми та чинники расогенезу.
     На презентації були присутні студенти груп ПП-511 та ПП-512 спеціальності «Практична психологія» та викладачі кафедри природничих та математичних дисциплін.      Студенти та науковці ознайомилися з ключовими аспектами підручника, які свідчать про суттєву зміну наукових уявлень про походження та еволюцію людини за останні 20-30 років.
     Автори підручника глибоко переконані, що це видання актуальне і затребуване, адже в своїй розробці вони інтерпретували процес еволюції людини з усіх напрямків сучасної науки. Підручник адресований студентам вищих навчальних закладів. Корисним буде всім, хто цікавиться проблемами походження та еволюції людини.     Викладач кафедри соціальної і корекційної педагогіки Златопольська Наталія Василівназ 26 по 28 листопада 2015 року у місті Києві брала участь у тренінгу з підготовки фахівців до роботи з жінками в ситуації «кризової вагітності», проведений представниками Всеукраїнської лінії допомоги вагітним та Східноєвропейського офісу LifeInternational «Служіння «За Життя» в толерантній до абортів культурі».     З 9.11. 2015 по 20.11.2015 студенти групи ДФ-31 проходили навчальну логопедичну практику в СНВК №26 «Перші кроки». Протягом проходження навчальної логопедичної практики студенти :
- усвідомили значущiсть вивчення психолого-педагогічних дисциплін для практичної діяльності логопеда;
- ознайомилися з різними видами мовленнєвих порушень у розвитку дітей раннього і дошкільного віку (в межах ФФНМ);
- відпрацювали практичнi навички обстеження компонентів мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку;
- набули практичних умінь роботи з дітьми із ФФНМ.
     Логопедична практика носила навчальний характер, розширила сферу спілкування студентів із дітьми, що мають порушення психічного, фізичного і мовленнєвого розвитку.
     Викладач кафедри соціальної і корекційної педагогіки Златопольська Наталія Василівна з 18 по 20 листопада у місті Києві брала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Ефективні підходи у роботі з підлітками, які мають досвід вживання психоактивних речовин» МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід” (AFEW-Україна).     18 листопада 2015 року в аудиторії 311 відбулася відкрита лекція кандидата медичних наук доцента кафедри природничих і математичних дисциплін Петрушова Андрія Васильовича з дисципліни «Основи мединих знань» для студентів 1 курсу психолого-педагогічного факультету спеціальності «Початкова освіта» на тему «Основи епідеміології. Інфекції, що набули соціального значення: ВІЛ-інфекція, туберкульоз. Принципи, діагностики, профілактики та лікування». Студенти із зацікавленістю сприйняли матеріал лекції та мультимедійний супровід із демонстрацією клінічних прикладів та зовнішнього вигляду патологій, які супроводжують перебіг ВІЛ-інфекції та туберкульозу. Студенти також взяли активну участь у обговоренні як ланок епідемічного процесу так і різноманітних механізмів передачі інфекційних захворювань. Лекція проведена на високому професійному та науково-педагогічному рівні та відповідає вимогам сучасної Вищої школи.     10 листопада 2015 р. викладачі та студенти кафедри музики ПНПУ імені В. Г. Короленка відвідали майстер-клас кандидата педагогічних наук, доцента, докторантки Інституту мистецтв Національного педагогічного університетут імені М. Драгоманова Євгенії Проворової ¬ випускниці експериментальної середньої школи імені М. Неленя “Вибір” №17 м. Кременчука, яка була базовим навчальним закладом кафедри музики з 1993 по 2007 рр.
     Докторантка представила концертну програму з вокальних творів на слова молитви “Аve maria” композиторів різних епох: Й.-С. Баха-Ш. Гуно, В. Вавілова, У. Гомеса, В. Джані, Л. Люцци, П. Масканьі, М. Мусоргського, Я. Ковалевського, А. П'яцоли, Ф. Шуберта. Виконання творів супроводжувалося поезіями Л. Костенко, Бєляєвої, Дементьєва, а також цікавою інформацією з історії створення вокальних композицій. У фортепіанному виконанні концертмейстера Леоніда Шаповалова прозвучав твір Ф. Ліста “Аve maria”.
     Є. Проворова провела майстер-клас із вокалу зі студенткою групи М-12 Євгенією Єфремовою. Вона поділилися з присутніми інноваційними підходами до вокальної підготовки майбутніх учителів музики в контексті свого докторського дослідження з проблеми педагогічної праксеології.
     Викладачі та студенти кафедри музики отримали незабутні враження від вокальної майстерності Євгенії Проворової та натхненної, доброзичливої, щирої атмосфери, створеної нею.     10 листопада 2015 року відбулася зустріч студентів та викладачів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка із членом Національної спілки художників України, живописцем Олександром Гречановським.     5 литопада 2015 року у Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Івана Котляревського відбулося відкриття виставки творів заслуженого майстра народної творчості України, кавалера ордена «За заслуги» ІІІ-го ступеня, лауреата всеукраїнської премії імені К. Білокур, члена Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, міжнародної текстильної асоціації, викладача кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Бабенко Олександра Олексійовича.     4 листопада 2015року студенти групи ОМ-45 психолого-педагогічного факультету провели серію майстер-класів з полтавського розпису з учнями початкових класів Полтавської спеціалізованої школи №3.
     3 листопада 2015 року на кафедрі психології відбувся круглий стіл «Про неформальне включення інформації в об'єктивну активність людського мозку через психічні процеси». Ведучий – доктор психологічних наук, професор О. В. Соловйов (м. Луганськ).     Викладачі кафедри соціальної і корекційної педагогіки та спеціалісти психологічної служби університету долучилися до вивчення досвіду запровадження інклюзивної освіти на Полтавщині
     Фахівці зі соціальної та корекційної педагогіки взяли участь у триденному регіональному навчально-практичному семінарі для освітян на тему: «Шляхи реалізації інклюзивного навчання для дітей з особливими освітніми потребами». Організатори заходу – Національна Асамблея інвалідів України – переконані, що для дітей із особливими потребами важливо не лише навчатися, мобільно пересуватися, мати свої захоплення, а й спілкуватися, відчувати себе потрібним у суспільстві.
     Участь у відкритті семінару взяли директор департаменту освіти і науки Євгеній Ленський, начальник управління архітектури та містобудування ОДА Олександр Панков, директори і учителі районних та міських спеціальних навчальних закладів, батьки.
     На сьогодні Полтавщина – одна з лідируючих областей України із досвіду впровадження інклюзивної освіти. Полтавські начально-реабілітаційні центри були залучені до експерименту щодо впровадження інклюзивної освіти. Зміст інклюзії – проводити навчанння не вдома, а поруч із здоровими учнями у навчальних закладах. Нині ми віднаходимо нові шляхи реалізації інклюзивної освіти.
     Полтавський національний педагогічний університет є базою для підготовки вчителів-дефектологів, вихователів дітей з вадами психофізичного розвитку, асистентів вчителя навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням, логопедів і спеціальних психологів.     30 жовтня студенти й викладачі психолого-педагогічного факультету активно та натхненно долучилися до спеціальних акцій із нагоди Дня усіх святих.
Як відомо, одним із головних атрибутів свята Хелловіну є гарбуз. Тож цього року студентською радою факультету було оголошено конкурс серед академічних груп на виготовлення найоригінальнішого гарбуза. До цієї акції долучилися 16 груп першого, другого та четвертого курсів: ПН-115, ПП-111, ПП-112, ДФ-11, ДВ-16, СП-18, ОМ-15, ПН-215, ДФ-21, ОМ-25, ДВ-26, СП-28, ПН-415, ПП-411, ДВ-46, ДВ-47. Усі виготовлені ними художні композиції були представлені на виставці у фойє третього навчального корпусу. За результатами конкурсу перше місце посіли студенти групи ОМ-15, друге – ДВ-28, а третє – ДФ-21.
     Окрім того, цього ж дня на факультеті було проведено широкомасштабний флеш-моб «Цукерки або життя». Він полягав у тому, що бажаючі студенти могли звертатися до викладачів із кодовими словами «Цукерки або життя», а ті у свою чергу вигадували їм вишукані завдання (виконати танок, продекламувати вірш, розказати скоромовку тощо). Після публічної демонстрації таких талантів студенти винагороджувалися цукерками зі спеціальної святкової корзинки.     21-23 жовтня 2015 року студенти кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка групи ОМ-35 Кобрись Анастасія та ОМ-45 Катерина Алтанченко взяли участь у Всеукраїнському конкурсі із живопису імені Адальберта Ерделі, який проходив у Закарпатському художньому інституті серед студентів вищих навчальних закладів мистецького спрямування ІІІ-ІV рівня акредитації або класичного педагогічного університету. Серед кращих була відзначена робота студентки групи ОМ-45 Катерина Алтанченко. Керівник творчої групи доцент кафедри образотворчого мистецтва Тарасенко Олександр Кирилович.     За підсумками щорічного конкурсу на кращу академічну групу Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка група М-42 психолого-педагогічного факультету посіла третє місце. Група нагороджена екскурсійною поїздкою до «Межигір’я», яка відбулася 22 жовтня 2015 р.     Уже традиційним стало відзначення на психолого-педагогічному факультеті тижня української вишиванки чи то Покровського тижня. Так, упродовж 12-16 жовтня викладачі та студенти факультету долучилися до акції «Вишиванка – то символ життя» – представили цими днями українські вишиванки як яскравий елемент свого вбрання, засвідчивши свою любов і повагу до них як незмірної спадщини духовної культури нашого народу.
Окрім того, до відзначення Дня захисника України за ініціативи студентського самоврядування факультету студенти виготовили яскраві фотолистівки у вишиванках та відео-привітання. Найактивнішими учасниками такої акції стали студенти академічних груп СП-18 та ПН-115.     На кафедрі природничих і математичних дисциплін 15.10.2015 року проведено методичний семінар на тему «Використання хмарних технологій в освіті».
     Теоретичні основи використання хмарних технологій у навчально-виховному процесі представила доцент Н.В. Гібалова, зокрема схарактеризувала можливості та особливості використання відомих хмарних платформ (Яндекс. Диск, Google Диск, Microsoft SkyDrive, Dropbox).
     Створення власного блогу та сайту викладача засобами хмарних технологій (на Google Диску ) продемонструвала доцент Л.П. Процай.


     2-3 жовтня 2015 року на базі психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практичної конференції з міжнародною участю, присвячена 35-річчю кафедри психології «Світоглядні орієнтації особистості у сучасних соціокультурних умовах: міждисциплінарні аспекти». У роботі конференції взяли участь 286 осіб. Серед них студенти, викладачі, науковці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Інституту соціальної і політичної психології НАПН України, Українського Католицького Університету, Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Волгоградської державної академії післядипломної освіти тощо.
     Метою конференції було узагальнити та апробувати результати науково-дослідницької діяльності психологів та психотерапевтів з актуальних проблем світоглядних орієнтацій особистості у сучасних соціокультурних умовах, активізувати науково-дослідницьку діяльність майбутніх фахівців в умовах модернізації системи освіти, інтеграції вітчизняної освіти до європейського та світового освітніх просторів.


     Майбутні соціальні педагоги напередодні Дня вчителя вшанували пам’ять видатного педагога А.С. Макаренка. Студенти ІІ курсу групи СП-28 відвідали музей А.С. Макаренка у с. Ковалівка Полтавського р-ну.     Цього року, вже втретє, студенти першого курсу психолого-педагогічного факультету мали нагоду продемонструвати свої творчі вміння в рамках виставки робіт «HandMade», яка тривала з 28 вересня по 2 жовтня 2015 у фойє третього навчального корпусу. Першокурсники довели, що окрім вокальних, поетичних чи хореографічних талантів, що були представлені ними на конкурсі «Зорепад-2015», вони володіють художніми та конструкторськими вміннями. П     Усі учасники виставки були відзначені грамотами студентського самоврядування факультету. Серед них: Бугай Ольга (група ДВ-16), Куца Тетяна (група ОМ-15), Ромашко Дар’я (група ОМ-15), Чорнуха Ірина (група ДФ-11), Харламова Анна (група ДФ-11), Михайлик Вікторія (група ДФ-11), Кийко Ліза (група ДФ-11), Лисоконь Дар’я (група ОМ-15), Лепська Дарина (група ОМ-15), Літвінова Вікторія (група ПН-115), Наливайко Юлія (група ПН-115), Авілова Ання (група ПН-115), Колодяжна Анастасія (група ПН-115), Кислогляд Надія (група ПН-115), Перегінець Світлана (група ПН-115), Головчак Вероніка (група ОМ-15), Денисенко Надія (група ПН-116), Надьон Надія (група Х-19), Борисенко Тетяна (група ПН-117).     Традиційно восени на психолого-педагогічному факультеті відбувся конкурс-огляд талантів першокурсників «Зорепад-2015». Упродовж двох конкурсних днів яскраві та енергійні першокурсники дарували глядачам неперевершений настрій, демонструючи свої танцювальні, вокальні, музичні, художні, поетичні таланти.
     Першого конкурсного дня студенти активно змагалися в сольних виступах. Усі вони отримали дипломи учасників фестивалю, а основні нагороди розподілилися наступним чином. У номінації «Вокал» перемогу отримали: Білуха Марина (Гран-прі), Понітайкіна Альона (І місце), Шабар Людмила (І місце), Малашенко Вікторія (ІІ місце), Зароза Наталія (ІІ місце), Касіч Анна (ІІІ місце), Кінаш Марина (ІІІ місце). Найкращу патріотичну пісню виконала коваленко Валерія. У номінації «Вокал під акомпанемент» перемогу здобули: Кучеренко Юрій (Гран-прі), Пелипенко Дмитро та Гомулько Ростислав (І місце). Найкращу авторську пісню представив Асонов Дмитро. У номінації: «Інструментальна композиція» кращими стали: Шайдаєва Діана (Гран-прі), Голінська Анна (І місце). У номінації «Хореографія» кращими визнано: Надьон Надію та Третяка Євгена (І місце), Третяка Євгена та Дмітрієву Анну (ІІ місце), Білоконь Анастасію (ІІІ місце). У номінації «Художнє читання» місця розподілилися так: Лобанова Влада (І місце), Чорнуха Ірина (ІІ місце), Головач Вероніка (ІІІ місце). У номінації «Авторська поезія» перемогу здобула Алілова Анна.


     Що ж до другого конкурсного дня, то відзначилося те, що учасників було різнобічно оцінено в декількох номінаціях, а саме «Найкраще представлення професії» (група ОМ-15), «Найкраща презентація групи» (група ПН-161), «Найкраща розповідь про студентське життя» (група ПП-112), «Артистизм» (група М-12), «Музичність» (група ПП-111), «Найкращий сценарій» (група ДВ-16), «Найкраща хореографія» (група ПН-116), «Найкраща чоловіча роль» (Пелипенко Дмитро та Гомулько Ростислав – студенти групи М-12), «Найкраща жіноча роль» (Шайдаєва Діана – студентка групи ПН-116), «Найкраще художнє оформлення виступу» (група ПН-117), «Найактивніша група підтримки» (група ПН-115), «Оригінальний підхід» (група ПП-113), «Масовість постановки» (група СП-18), «Найкращий колаж» (група ДФ-11), «Найкраща режисура» (група ПН-116, «Найгумористичніший сюжет» (група Х-19).      А беззаперечними переможцями другого конкурсного дня стали групи М-12 (І місце); ПН-116 (ІІ місце), ПП-112 (ІІІ місце).     Психолого-педагогічний факультет відсвяткував День народження рідного міста Полтави. Активне студентство за ініціативи студентської ради факультету організувало яскравий флеш-моб. Цього дня всі бажаючі студенти та викладачі мали змогу зізнатися у любові Полтаві, привітати її мешканців, закарбувавши у світлинах свої почуття, а також помилуватися красою і різнобарв'ям краєвидів минулих століть, представлених на міні-фотовиставці.     Вокальний ансамбль «Свічадо» (керівник - Н. Ремезова, концертмейстер - Л. Чербінська) кафедри музики психолого-педагогічного факультету отримав посвідчення народного аматорського колективу.     19 вересня 2015 року студенти кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка, Болкун Наталія, Журило Поліна, Холодна Юлія група ОМ-25 та Гречановська Ганна група ОМ-45 під керівництвом викладача Перепелиці Олени Олегівни, провели майстер-клас з боді-арту на щорічному святі «Полтава вишивана».     Вітаємо доцента кафедри соціальної і корекційної педагогіки Кононенко Лілію Володимирівну – наукового керівника студентки 5-го курсу Гуріної Катерини , яка здобула перемогу ( Диплом І ступеня ) у ІІІ Всеукраїнському дистанційному конкурсі студентських і учнівських наукових робіт із соціальної педагогіки, а також стала переможцем у номінації «NoHateSpeechMovement»
     Бажаємо подальших успіхів і перемог!Шановні студенти

     Якщо ваше покликання – приносити радість людям і ви не байдужі до народного, академічного та естрадного співу, художньо-творчі колективи кафедри музики запрошують Вас до співпраці.
     Одним із найвідоміших мистецьких колективів університету є український народний хор “Калина” – творча лабораторія кафедри музики. Засновником і керівником колективу впродовж тридцяти шести років є завідувач кафедри музики, заслужений діяч мистецтв України, професор Г. С. Левченко.
     Виконавське кредо хору базується на унікальному звукоутворенні, так званому “виводі”, характерному для центральних регіонів України, аналогів якому немає в світі. Репертуар хору переважно складається з українських народних пісень в обробках композиторів-класиків і сучасників.


     Український народний хор “Калина” Лауреат обласної премії імені П. Артеменка та Всеукраїнської премії імені М. Островського, нагороджений Вищою Відзнакою Фонду міжнародних премій – орденом Миколи Чудотворця, а також є багаторазовим лауреатом міжнародних та всеукраїнських фестивалів. Хор гастролював в Україні та за кордоном (Австрії, Бельгії, Болгарії, Італії, Німеччині, Польщі, Швейцарії, Швеції, Франції, Росії, Туреччині).
     Широкою популярністю користується творча лабораторія кафедри музики — камерний хор імені П. Лиманського. Керівник колективу – старший викладач кафедри музики С. М. Жмайло продовжує традиції, закладені заслуженим працівником культури України, доцентом кафедри музики П. Т. Лиманським (1951-2001).


     Виконуючи класичні та сучасні твори українських композиторів, колектив пропагує академічний спів. Камерний хор – дипломант IV Міжнародного фестивалю-конкурсу “Ялта-Вікторія-2003», Лауреат ІІІ премії у номінації “Камерні хори” на ІХ Міжнародному фестивалі хорової музики в м. Одесі.
Народний аматорський вокальний ансамбль „Свічадо” створений у 2005 році лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів старшим викладачем кафедри музики Н. М. Ремезовою. Колектив – переможець міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських конкурсів і фестивалів.


     Любителів естрадної музики, талановиту молодь чекає творча лабораторія кафедри музики — Народний самодіяльний естрадно-музичний центр “Вікторія” психолого-педагогічного факультету, Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів.