Міжрегіональний онлайн-форум стейхолдерів “Проєктування освітніх програм підготовки майбутніх учителів початкових класів”

26 квітня 2021 року відбувся міжрегіональний онлайн-форум стейхолдерів “Проєктування освітніх програм підготовки майбутніх вчителів початкових класів (1,2,3 рівнів вищої освіти)”. Ініціатором зустрічі була кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г. Короленка (завідувачка, проф., доктор пед. наук Ольга Федій). З вітальним словом до учасників форуму звернулася декан психолого-педагогічного факультету Наталія Сулаєва. Побажала гарантам освітніх програм спеціальності 013 Початкова освіта плідної роботи в розробці навчальних планів та проєктуванні освітніх програм, а також у налагодженні продуктивної комунікації в межах співпраці ЗВО України.

До обговорення проблеми підготовки сучасного вчителя НУШ долучилися гаранти освітніх програм та завідувачі профільних кафедр Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.  Завідувачка кафедри педагогіки і методики початкової освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Лілія Стахів зазначила важливість формування у майбутніх фахівців інформаційно-цифрової компетентності в контексті дистанційної освіти; посилити освітню складову інклюзивної освіти в плані підготовки асистента вчителя в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Пропозиції щодо реалізації державного стандарту підготовки бакалаврів спеціальності 013 Початкова освіта окреслили вчителі, завучі та директори ЗЗСО Полтавського та Чернігівського регіонів. Тетяна Бугаєць – заступник директора з навчально–виховної роботи Полтавської гімназії №6, учитель початкових класів, учитель-методист вищої кваліфікаційної категорії — зазначила, що передовсім у діяльності вчителя початкової школи є поєднання любові до дітей та до педагогічної праці, готовність до опанування нових методик та програм НУШ. Нагальні проблеми організації та проходження бакалаврами практики у дитячих літніх таборах озвучила Мартинович Наталія — директор спортивно-оздоровчого центру“Горизонт”. Вона зауважила на важливості готовності студентів-практикантів до виховної роботи, до психологічної підтримки дітей, до надання першої медичної допомоги дітям в умовах табірного довкілля.

З доповідями виступили випускники-короленківці —  Сергій Совин – начальник відділу освіти, молоді і спорту Карлівської міської ради та Марина Недбайло – вчитель початкових класів опорного закладу Пирятинської ЗШ І-ІІ ступенів №6. Сергій Совин, як потенційний роботодавець майбутніх учителів початкових класів, зауважив на готовності вчителя до перманентних змін роботи в умовах НУШ. Марина Недбайло, як молодий фахівець, зауважила на проблемі інтегрування змісту предметів початкової школи.

У резолюції форуму учасники комунікації підвели підсумки та окреслили перспективи подальшої роботи у підготовці проєктів освітніх програм за спеціальністю 013 Початкова освіта, домовилися про укладання договорів про співпрацю.  


Інші новини: