V ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «ІННОВАЦІЇ В ПОЧАТКОВІЙ ОСВІТІ: ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ВІДПОВІДІ НА ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ»

9-10 червня 2022 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інновації в початковій освіті: проблеми, перспективи, відповіді на виклики сьогодення». Організатор заходу – кафедра початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г.Короленка. Захід відбувся у межах діяльності навчально-наукової лабораторії Інноваційних освітніх рішень і об’єднав понад 200 науковців із 21 закладу освіти, які функціонують у 17 областях України та за кордоном, зокрема: University of Education Zurich (Pädagogische Hochschule Zürich), Switzerland University of Zagreb, Faculty of Teacher Education, Croatia.

Наукове зібрання визнаних педагогів-науковців з України та зарубіжжя у перший робочий день здійснено на платформі для відеоконференцій Google Meet. Урочисте відкриття конференції розпочала голова оргкомітету ректорка університету, докторка педагогічних наук, професорка, Заслужений працівник освіти України, членкиня-кореспондентка Національної академії педагогічних наук України, лауреатка Державної премії в галузі науки і техніки України – Марина Гриньова. Також із вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ПНПУ імені В.Г.Короленка, доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор – Василь Фазан і декан психолого-педагогічного факультету, докторка педагогічних наук, професорка, Заслужена артистка України – Наталія Сулаєва.

До вітального марафону доєдналися вельми поважні гості: Микола Пантюк – проректор з наукової роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор; Геннадій Бондаренко – завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Світлана Стрілець – декан факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, докторка педагогічних наук, професорка; Ярослав Галета – декан факультету педагогіки, психології та мистецтв Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, доктор педагогічних наук, професор; Кічук Надія Василівна – декан педагогічного факультету Ізмаїльського державного гуманітарного університету, докторка педагогічних наук, професорка; Демченко Олена Петрівна – декан факультету дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти.

Конференція була започаткована п’ять років тому з метою обговорення актуальних проблем сучасної початкової освіти та поширення освітніх інновацій і підготовки майбутніх учителів до їх упровадження. Цьогорічний захід мав свої власні інновації – лейтмотивом переважної більшості доповідей були нові виклики, що постали перед освітянами і здобувачами освіти в умовах повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну.

Пленарне онлайн-засідання виступом на тему «Лабораторія Інноваційних освітніх рішень в умовах воєнного стану» розпочала Ольга Федій – завідувачка кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г. Короленка, докторка педагогічних наук, професорка, яка представила злободенний досвід життя навчально-наукової лабораторії під час війни, а це: організація онлайн роботи викладачів і студентів, волонтерська діяльність та проведення освітньо-розважальних заходів з метою організації дозвілля та емоційного відновлення дітей, для яких гуртожитки університету стали тимчасово другою домівкою. Емоційним продовженням висвітлення цієї теми був виступ-презентація доцентки кафедри Юлії Павленко, яка представила науковій спільноті розробку «Абетка російсько-української війни»: тлумачення і візуалізація» (автори: Юлія Павленко, Марія Панова), що на конкурсі медіатворчості «Війна нашими медіаочима» для освітян, учнів і студентів від Міністерства освіти і науки України та Академії української преси, з-поміж 300 робіт з усієї України визнана як одна з найкращих.

Тему конференції продовжила Голова Асоціації навчально-методичних, науково-навчальних та науково-дослідних лабораторій педагогічних закладів вищої освіти України, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України Наталія Богданець-Білоскаленко, яка виступила з доповіддю «Використання рецептивної технології у вивченні української мови як другої: досвід зарубіжних науковців та практиків».

Інші учасники пленарного засідання та круглого столу «Практичний досвід реалізації ідей НУШ: освітянський педагогічний фронт» також поділилися своїми напрацюваннями.

Другий день конференції проходив у асинхронному режимі: тривала робота секційних засідань у форматі Інтернет-форуму (b-forum) на сайті конференції: https://sites.google.com/view/pnpu15. Науково-педагогічні дослідження, висвітлені у тезах науковців, обговорювалися шляхом коментування на Інтерактивній платформі (онлайн-сервісі Padlet).

За результатами роботи конференції планується видання електронного збірника тез та щорічного збірника наукових праць кафедри (головний редактор проф. О.А. Федій, 5-те видання, 2022 р.).

Бюджет конференції буде перераховано на підтримку дітей переселенців, що тимчасово проживають в гуртожитках ПНПУ імені В.Г. Короленка. Матеріали конференції учасникам надаються в електронному форматі: збірник, програма, сертифікати.

Щиро дякуємо всім учасникам та, особливо, високоповажним гостям і сподіваємося на подальшу співпрацю! Перемога буде за нами!

You may also like...